47 ilde 826 arsa satılık

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü, Türkiye genelinde 47 ilde 826 farklı arsayı avantajlı koşullarda satışa sunuyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü, yatırım yapmak isteyenler için Türkiye'nin 47 ilinde 826 farklı arsayı avantajlı koşullarla satışa sunuyor. 47 ilin merkez noktasındaki 826 arsa yüzde 25 peşinatla ve 24 ay vadeyle satışa sunulacak. Bakanlık, nakit ödemelerde yüzde 20 avantajlı indirimle yatırım yapmak isteyenlere büyük fırsat sunuyor. 24-25-26 Nisan tarihlerinde saat 10.30'da gerçekleştirilecek müzayedelere online katılım da mümkün olacak.

İstanbul, Ankara, Kahramanmaraş, Kırklareli, Konya, Mardin ve Mersin'de arsa talebi yoğun.
Konut, ticari, endüstriyel ve idari bir alandır; Ankara'da 75, İstanbul'da 18, Kahramanmaraş'ta 38, Kırklareli'de 43, Konya'da 89, Mardin'de 52 ve Mersin'de 61 farklı arsa için alıcılar gün sayıyor. Talebin yoğun olduğu illerde başvurular başladı.

ONLINE KATILIM OLACAKTIR

İhaleler 24-25-26 Nisan tarihlerinde saat 10.30'da gerçekleştirilecek. TOKİ İstanbul Hizmet Binası ile Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi'nde gerçekleştirilecek açık artırma, emlakmuzayede.com.tr adresinden internet üzerinden de ihaleye açık olacak.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan girişimci Veli Çelebi, “Şehrin içinde olmasa da şehrin yakınında arsa satın almak mantıklı bir yatırımdır.”

Kırklareli ve İstanbul'da satılık arsa almak istediğini belirten Barış Yüksel, şöyle konuştu: “İstanbul olmazsa Kırklareli benim için ideal olacak. Arsanın konut olması çok güzel. Şartlar uygun, biliyorum. Eğer peşin alırsam yüzde 25 hakkım var, ev sahibi olmak daha da kolay.” “Kolaylaşıyor, bu fırsattan yararlanmak istiyorum” dedi.

Yalçın Güntekin, “Mersin ve Mardin'de arsa almak istiyorum. Arsa alınca orada ev yapmam daha kolay olacak. Şartlar çok iyi, 24 ay süre tanınıyor. Çalışan biri olarak bu bana büyük kolaylık sağlayacak.”


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir