ABD, İsrail'in Gazze'de işlediği savaş suçlarıyla ilgili soruşturma başlattı!

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları devam ederken ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Matthew Miller, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın İsrail'in Gazze Şeridi'nde işlediği savaş suçlarıyla ilgili çeşitli soruşturmalar açtığını ancak İsrail Savunma Kuvvetleri'nin henüz Gazze Şeridi'ne karşı yürütülen uluslararası savaşa müdahil olmadığını söyledi. Hamas, insani hukuku ihlal ettiği sonucuna varmadığını söyledi.

“Ofislerimizde gerçekleri inceleyen, uluslararası hukuka uygunluğunu doğrulayan ve değerlendirme yapan çok sayıda uzmanımız var. Bu değerlendirmeler devam ediyor. Şu anda İsrail'in uluslararası insancıl hukuku ihlal ettiğine dair bir sonuca varmadık ancak şu anda değerlendirmelerimiz var.” Birkaç cephede elbette” dedi Miller.

(İHA)Bu içerik Cansu Akalp tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
YRP başkanı devir teslim töreninde çılgına döndü!  MHP'liye önce çiçek attı, sonra küfür ve hakaret ederek yanına yaklaştı! YRP başkanı devir teslim töreninde çılgına döndü! MHP'liye önce çiçek attı, sonra küfür ve hakaret ederek yanına yaklaştı!
İstanbul trafiğinde baltalı saldırı!  İstanbul trafiğinde baltalı saldırı!
Dedektif gibi takip edip oğlunu kasaba kasaba aradı!  Türk polisi imdada yetiştiDedektif gibi takip edip oğlunu kasaba kasaba aradı! Türk polisi imdada yetişti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir