Fatih Camii imamına saldırdı! Şaşırtan sözler: 'İçimdeki o nefret ahir zamanın fitnesiyle patladı'

8 Ocak 2024'te Fatih Galip Usta Camii imamına “efendim sizden bir şey sorabilir miyim” diyerek bıçakla saldıran ve kendisini ayırmaya çalışan 2 kişiyi yaralayan sanık Ömer Akşam'ın duruşmasına devam edildi. İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ömer Akşam ve avukatı katıldı. Duruşmada davacı avukatı Güven Kuzu da hazır bulundu.

“BEN KABUL ETMİYORUM”

Duruşmada ilk savunmasını yapan sanık Pandemi, şunları söyledi: “Bursa'dayken 5 vakit namaz için camiye giderim. Dinimi kitaplardan öğrendim. Camide bazı şeyler dikkatimi çekmeye başladı, ne oldu? Kitapta vardı ve imamların söyledikleri birbirini tutmuyordu. İçimde bir sorun mu var diye merak ederek camiyi değiştirmeye başladım. Bu sürecin sonuna doğru dinimi öğrenmeye çalışarak çok zaman harcadım. Mahallemdeki öğretmenlerle tartışmaya başladım, küfür ediyorlardı, sünnette, hadiste olmayan şeyler söylüyorlardı. Bu beni ciddi anlamda sıkıntıya soktu. Kur'an'ı baştan sona okudum, sanırım anladım. Şu anda imamlar dinimizde anlatılan imamların görevlerini yerine getirmiyorlar, sanki Müslümanları dinlerinden uzaklaştırıp başka bir dine yönlendirmeye çalışıyorlar. “Kabul etmiyorum” dedi.

“İÇİMDEKİ NEFRET AHİR ZAMANIN AYRIŞIYLA PATLAYACAK”

Savunmasını sürdüren sanık Pandemi, “O dönem dünyamda ciddi karışıklıklar vardı. Aradığımı Bursa'da bulamadım, bulurum umuduyla Bursa'dan ayrılıp İstanbul'a geldim. Ne kadar yol gittiğimi hatırlamıyorum, moralim bozuktu, kendimde değildim. En son Fatih Fatih'te camide Kur'an okuyordum ve imam gibi giyinmiş birini gördüm. Sonrasında yaşananların çoğunu hatırlıyorum. Ahir zamanın fitnesiyle içimdeki nefret patladı. 40 yaşımdan sonra Allah bana bu nefreti yönlendirme iradesini verdi. bir yerlerde ve tüm taşlar yerine oturduğunda bu oldu” dedi.

Duruşmada görüşü sorulan Cumhuriyet savcısı, sanığın tutukluluğunun devamını ve mütalaa hazırlanması için dosyanın iletilmesini talep etti.

Geçici kararını açıklayan mahkeme, duruşmayı erteleyerek sanık Ömer Akşam'ın tutukluluk halinin devamına ve mütalaa hazırlanması amacıyla dava dosyasının savcılığa gönderilmesine karar verdi.

SUÇLAMADAN

İstanbul Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede şüpheli Ömer Akşam, Bilal Erdem ve Galip Usta'ya yönelik “kasten öldürmeye teşebbüs” ve “kırığa veya kemiklerin çıkmasına neden olacak şekilde” suçundan 18-30 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yusufcan İslam hakkında 'kasten yaralama' suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 ay olmak üzere toplam 19 yıl 6 aydan 34 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi.

Kaynak: İHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Markette korku dolu anlar!  İş adamı silahlı saldırıya uğradıMarkette korku dolu anlar! İş adamı silahlı saldırıya uğradı
AFAD duyurdu!  Kahramanmaraş'ta 3,5 büyüklüğünde depremAFAD duyurdu! Kahramanmaraş'ta 3,5 büyüklüğünde deprem
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Aliyev arasında olağanüstü diyalog!  bu cevabı verdiCumhurbaşkanı Erdoğan ile Aliyev arasında olağanüstü diyalog! bu cevabı verdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir