Okan Buruk'tan Süper Kupa öncesi olağanüstü açıklamalar! O sözlerle konuştu: 'İlk kez duydum'

2023 Turkcell Süper Kupa finalinde F.Bahçe ile karşılaşacak Galatasaray'ın teknik direktörü Okan Buruk, maç öncesi basın toplantısı düzenledi. Buruk, işlerine odaklandıklarını söyledi. “Ne olacağını bilmiyoruz. Bildiğimiz gibi F.Bahçe gelecek ama hangi oyuncularla geleceğini bilmiyoruz.” dedi.

Eski Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk'ün “19 Yaş Altılarla Çıkalım” sözlerine ilişkin Buruk, şunları söyledi: “İlk defa duydum” dedi.

İşte Okan Buruk'un açıklamalarından öne çıkanlar:

“Burada olduğumuz için çok mutluyuz. Şanlıurfa bizi kucakladı. Bizi çok özlediler. Ne kadar heyecanlı olduklarını gördük. Bu bizi duygulandırdı. Şanlıurfa'da iki takımın bir arada olması çok daha güzel olurdu. Şanlıurfa futbol istiyor, büyük takımlar ve deprem istiyor. Geliri bu bölgeye ve çevreye bağışlanacak. Biz görevimizi yapmak için buradayız. Ekiple hazırlık yaptık. Ne olacağını tam olarak bilmiyoruz. Biz buradayız. üzerimize düşeni yapmak için buradayız.

“NE OLACAĞINI BİLMİYORUZ”

Biz işimize odaklandık. Bir antrenman dönemi yaptık, doğru şekilde yaptık. Rakibimizin nasıl geleceğini, nasıl çıkacağını, ne yapacağını bilmiyoruz. Bir değerlendirme yapamıyoruz. Yarın F.Bahçe'ye karşı oynamak istiyoruz. Ne olacağını bilmiyorum. Ne gerekiyorsa oynamaya hazırız. Daha sonraya kadar bekleyeceğiz. Ne olacağını bilmiyoruz. Duyduğumuza göre Fenerbahçe gelecek ama hangi oyuncuların geleceğini bilmiyoruz. Maçtan sonra bunu konuşmak daha doğru olur.

Barış yoluyla bir mesaj verelim. Kan basıncını ne kadar düşürürsek o kadar iyi. Yarın ve bundan sonra bağışlarımıza devam edeceğiz. Ülkemizin barışa ihtiyacı var. Bunu sağlamak için elimizden geleni yapacağız.

Burada olmaktan mutluyuz. Şanlıurfa ve çevre illerden gelenler için büyük bir duygu olacak. Bu organizasyon çok önemli bir organizasyondur. Kupa dışındaki deprem bölgesi için yardım maçı. Şanlıurfa ve çevre iller merakla bizi bekliyordu. Bu görev için buradayız. Bundan sonra deprem bölgesinde ve Galatasaray olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Şampiyon olarak buradayız. Bir kupa daha kazanıp bir kupayı daha müzemize kazandırmak istiyoruz. Maçta ne olacağını tam olarak bilemesek de biz hazırız. Üzerimize düşeni yapıp kupayı kazanmak istiyoruz.

“GALATASARAY OLARAK ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA HAZIRIZ”

Son maçtan sonra da aynı şeyleri söyledim. Futbolda tansiyonun düşmesine ihtiyaç var. Galatasaray olarak elimizden geleni yapmaya hazırız. Olumlu mesajlar vermeye çalışıyoruz. Benim açımdan bu yolda devam edeceğiz. Burada olmamızın nedeni geçen senenin şampiyonu olmamızdı. Keşke hepimiz birbirimize sarılsak, fotoğraf çekebilsek ve oyun oynayabilsek. Burada birlikte değiliz. Yarın ne olacağını tam olarak bilmiyorum. Bizim için, Türk futbolu için, ülke için kaosa gerek yok. Harika şeyler yaşadık. Daha geçen yıl deprem oldu, tüm kulüpler ve oyuncular birlik oldu. Burada yapılacak maçın geliri deprem bölgesine bağışlanacak. Şampiyonanın son periyodunda da bildiğiniz gibi gerilimi azaltmak için üzerimize düşeni yapmalıyız. Türkiye ve Türk futbolu kazansın. Ülkemizi önemsiyorsak daha fazlasını vermeliyiz.

“İLK DEFA DUYDUM”

Buruk, eski Galatasaray başkan yardımcısı Adnan Öztürk'ün “U19'la çıkalım” sözlerine ilişkin şunları söyledi:

Okumadım, dinlemedim, bilmiyorum. İlk defa duydum. Burada biz de Galatasaray gibi Cumhuriyetin yüzüncü yılında yaşanan şampiyonluğun ardından yarınki maçta, Yüzüncü Yıl Süper Kupası'nda Türkiye'nin en kıymetli kupalarını kazanacağız. Bu kupayı kazanmak için sahaya çıkacağız. Karşılaştığımız rakip önemli değil. Biz görevimizi yapacağız ve hazır olacağız. Rakibin kiminle oynayacağını bilmiyoruz. Maçtan sonra bu konuyu tekrar konuşacağız.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Diyarbakır'da yaptı, İcardi paylaştı!Diyarbakır'da yaptı, İcardi paylaştı!
Jorge Jesus kırdığı rekorla dünyayı ele geçiriyor!Jorge Jesus kırdığı rekorla dünyayı ele geçiriyor!
Sergen Yalçın'la ilgili resmi açıklama geldi!Sergen Yalçın'la ilgili resmi açıklama geldi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir