Yapay zeka hiç bu kadar şaşırtıcı olmamıştı: Tamamen yapay zeka görüntülerinden oluşan en uzun klip yayınlandı!

NBC News'in haberine göre bağımsız sanatçı Washed Out, OpenAI'nin şarkı sözlerinden videolar oluşturan yapay zeka modeli Sora'nın yer aldığı bugüne kadarki en uzun yapay zeka müzik videosu “The Hardest Part”ı paylaştı.

Videoda bir çiftin liseden yetişkinliğe kadar olan hayatı 4 dakikalık bir videoyla izleyiciye sunuluyor. Videoda çiftin öğrencilik hayatını, evliliğini ve ölümünü anlatan sekanslar hızlı kamera geçişleriyle yer alıyor.

İşte o klip:

Klibi yapay zeka kullanarak hazırlayan yönetmen Paul Trillio, habere ilişkin değerlendirmesinde şunları söyledi: “Sora, kamerayla çekilemeyecek veya 3D olarak canlandırılamayacak bir şey sunuyor. Yapay zekanın gerçeküstü ve halüsinasyonlu yönleri, yeni şeyler keşfetmenize olanak sağlıyor.” hayal bile edemeyeceğiniz fikirler.” dedi.

ALTMAN ŞİMDİLİK HOLLYWOOD İLE GÖRÜŞÜYOR

Henüz genel kullanıma sunulmayan Sora, metin kutusuna yazdığınız fikirlere göre bir dakikaya kadar uzunlukta videolar üretebiliyor. Düzenlenen klipler uzun projeler oluşturmak için de kullanılabilir.

San Francisco merkezli teknoloji şirketi OpenAl, geçtiğimiz şubat ayında Sora'yı tanıttı. Saf metinlerden gerçekçi videolar üreten Sora, etik kaygılar nedeniyle henüz son kullanıcıların kullanımına sunulmadı.

OpenAI İcra Kurulu Başkanı (CEO) Sam Altman

Sora, dünya film endüstrisinde önemli bir yere sahip olan Hollywood'un da ilgisini çekti. OpenAI İcra Kurulu Başkanı (CEO) Sam Altman, sektör paydaşlarıyla “tanıtım görüşmeleri” düzenliyor. (AA)Bu içerik Enes Çırtlık tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Beyaz Saray'dan Hamas-İsrail Açıklaması! "Yeniden başlıyor"Beyaz Saray'dan Hamas-İsrail Açıklaması! “Yeniden başlıyor”
Gerginliği AK Parti ile CHP'li milletvekilleri arasında 'Deniz Gezmiş' gerilimi!
Sinan Ateş'in suçlaması kabul edildiSinan Ateş'in suçlaması kabul edildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir