Yunan adalarına İDO vergisi 2024 yılında ne kadar? 10 Yunan adasının tarifeleri ve vizesiz seyahat tarihleri!

genişletmek

KAYNAKNeşe Akbaş / Cnnturk.com

Türkiye ile Yunanistan arasındaki 10 Yunan adasına teslimat vizesinin uygulanması için gerekli çalışmalar tamamlandı. 2024 yılında Türk vatandaşları Kapıda Vize ücreti ödeyerek yıl boyunca 7 gün boyunca tek girişle 10 Yunan adasını ziyaret edebilecek. Merak etti Yunan Adaları için İDO vergisi 2024'tür O netleşti. Samos'a gidiş biletleri egeadalari.ido.com.tr İDO satış ofislerinden, yetkili acentelerden ve çağrı merkezlerinden online olarak temin edilebilir. Samos adasına giriş için geçerli bir pasaport ve Schengen veya kapı vizesi gerekmekle birlikte, pasaportun dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli olması ve 10 yıldan daha eski olmaması gerekmektedir.

10 YUNAN ADALARINA 7 GÜNLÜK VİZE NE ZAMAN GEÇERLİ OLACAK?

EVET, 6 Nisan'dan itibaren İzmir Seferihisar ve Aydın Kuşadası'ndan Yunanistan'ın Samos adasına geziler düzenleyecek. Seferihisar-Samos seferleri haftanın 3 günü sabah kalkış akşam dönüş olmak üzere gerçekleştirilecek. Ağustos ayında uçuşlar günlük olacak. Kuşadası-Samos seferleri sabah kalkış, akşam dönüş şeklinde gerçekleşecek. 15 Haziran'a kadar haftada 3 gün, 15 Haziran'dan sonra ise her gün seferler yapılacak.

Yunan adalarına İDO vergisi 2024 yılında ne kadar? 10 Yunan adası fiyatları ve vizesiz seyahat tarihleriSamos adasına araç yolculuğu yapılmayacaktır. Yolculuk sadece yaya yolcularla gerçekleştirilecek. Seferihisar'dan Samos'a gidecek İDO yolcu gemileri Seferihisar Sığacık Teos Marina'dan kalkıyor. Kuşadası'ndan Samos'a gidecek İDO yolcu gemileri Kuşadası Egeport'tan kalkıyor.

YUNAN ADALARI İDO ÜCRETİ 2024 YILINDA NE KADAR?

Seferihisar – Samos uçuşları aynı gün dönüşte gidiş-dönüş 35 euro, farklı günlerde dönüş ise gidiş dönüş 49 euro. Yolculuk yaklaşık 1 saat olarak ifade edildi. Kuşadası – Samos uçuşunun ücreti aynı gün dönüşte gidiş-dönüş 41 euro, farklı günlerde dönüş ise gidiş dönüş 52 euro.yolculuk yaklaşık yarım saat sürecek.

YUNAN ADALARI İDO BİLET SATIN ALMA EKRANI

VİZE OLMADAN ZİYARET EDİLECEK 10 YUNAN ADALARI

Yunanistan Göç Bakanı Dimitris Kairides'in daha önce yaptığı açıklamaya göre Türk vatandaşlarının vizesiz gidebileceği adalar şöyle:

1. Sakız AdasıYunan adalarına İDO vergisi 2024 yılında ne kadar? 10 Yunan adası fiyatları ve vizesiz seyahat tarihleri

2. Midilli AdasıYunan adalarına İDO vergisi 2024 yılında ne kadar? 10 Yunan adası fiyatları ve vizesiz seyahat tarihleri

3.Rodos AdasıYunan adalarına İDO vergisi 2024 yılında ne kadar? 10 Yunan adası fiyatları ve vizesiz seyahat tarihleri

4. Sisam AdasıYunan adalarına İDO vergisi 2024 yılında ne kadar? 10 Yunan adası fiyatları ve vizesiz seyahat tarihleri

5. Kos AdasıYunan adalarına İDO vergisi 2024 yılında ne kadar? 10 Yunan adası fiyatları ve vizesiz seyahat tarihleri

6. Meis (Kastellorizo) AdasıYunan adalarına İDO vergisi 2024 yılında ne kadar? 10 Yunan adası fiyatları ve vizesiz seyahat tarihleri

7. Patmos AdasıYunan adalarına İDO vergisi 2024 yılında ne kadar? 10 Yunan adası fiyatları ve vizesiz seyahat tarihleri

8.Leros AdasıYunan adalarına İDO vergisi 2024 yılında ne kadar? 10 Yunan adası fiyatları ve vizesiz seyahat tarihleri

9. Kalimnos AdasıYunan adalarına İDO vergisi 2024 yılında ne kadar? 10 Yunan adası fiyatları ve vizesiz seyahat tarihleri

10.Simi AdasıYunan adalarına İDO vergisi 2024 yılında ne kadar? 10 Yunan adası fiyatları ve vizesiz seyahat tarihleri

Cunda Adası nerede ve nasıl gidilir? Cunda Adası'nda gezilecek yerler nereleridir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir