İsrail kehanetlere güvenmeye başladı! Piyasaya sürülen fotoğraf din savaşlarının ilk kıvılcımı olabilir: Dalga dalga yayılacak

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmanın başlamasından iki ay önce, ABD'nin Teksas eyaletinden havalanan bir uçak, İsrail'e indiğinde apronda resmi görevliler tarafından karşılandı. Tapınak Enstitüsü tarafından satın alınan “tamamen kırmızı, kusursuz ve kusursuz” iki yaşındaki düvelerden biri, Yahudi inanışına göre, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Zeytindağı bölgesindeki Mescid-i Aksa'ya bakan bir alanda kurban edilecek. . Kızıl düve kurbanını savunan radikal grup Tapınak Enstitüsü'nün temel hedefi, Mescid-i Aksa'nın avlusunda bulunan Kubbet-üs-Sahra'nın yerine 'Üçüncü Tapınak'ı inşa etmek. Bu kırmızı ineklerin, etlerinin yakılacağı ve bölgenin kanlarıyla “arındırılacağı” Üçüncü Tapınağın kuruluş ayinlerini başlatmak için Zeytin Dağı'nda törenle kurban edileceğine inanıyorlar.

DİN SAVAŞLARININ İLK KIVILCIMI

1987 yılında kurulan Tapınak Enstitüsü'nün öncülük ettiği “kırmızı düve” kampanyası, Ortadoğu'ya yayılacak bir din savaşını tetikleme riski taşıyor.

KIRMIZI İNEKLİ FOTOĞRAF YAYINLANDI

Türkiye gazetesinin haberine göre, son günlerde İsrail ve uluslararası medya, radikal Yahudilerin hedef alınmasına yer veriyor. Ayrıca Gazze Şeridi'ni kasıp kavuran savaşın mimarı Başbakan Binyamin Netanyahu'nun yapay zekayla yaratılan kırmızı inekle çekilmiş fotoğrafı da sosyal medyada yayınlandı. “Kırmızı Düve, Amalek ve Milletlerin Tepkileri” başlıklı bir yazı yayınlayan The Jerusalem Post, Para Adumah olarak da bilinen kırmızı düveyle ilgili binlerce video ve makaleden birini izlemeyenlerin, muhtemelen bir mağarada yaşıyordur. Yazının yazarı Mark Fish, herkesin kırmızı ineklerden endişe duyduğunu belirterek şu soruyu soruyor: “İnsanları bu kadar korkutan şey nedir?” soruyu sordu.

“Müslüman sonsuza kadar hakimiyette kalacaktır”

Gazze'deki savaşın başlamasıyla birlikte internette binlerce videonun dolaştığını hatırlatan Fish, Tevrat ayetlerine dayanarak aslında Almanların değil Perslerin Amalekler (Yahudilerin baş düşmanı) olduğunu savundu ve şunları yazdı: İsrail son savaşını İran'la yapacaktı. Müslümanların kırmızı düve kurbanından çok korktuklarını savunan yazıda, Yahudilerin Tapınak Tepesi'ne girmesiyle Müslümanların sonsuza dek yok olmaya mahkum olacağı belirtiliyordu. Makalede, Gazze'de şu anda sürmekte olan savaşın tamamen Harem-i Şerif (Tapınak Tepesi) ile bağlantılı olduğu belirtildi.

NEWSWEEK: DÜNYANIN SONU

Amerikan dergisi Newsweek, “Kutsal Savaş: Kızıl İnekler, Gazze ve Dünyanın Sonu” başlıklı bir haber yayınladı; Kudüs Tepesi'ni dünyanın en kutsal ve en hararetli tartışmaların yaşandığı yer olarak tanımladı. Harem El Şerif'te antik bir tapınağı yeniden inşa etmek isteyen radikal Yahudilerin Evanjelik Hıristiyanlar tarafından desteklendiğine dikkat çeken Newsweek, bu gelişmenin sadece Müslümanlar arasında korku yaratmakla kalmayıp, birçok Yahudi ve dünya barışını isteyenlerin de tepkisine yol açtığını yazdı. Orta Doğu.

“MİMARİ PROJESİ DE HAZIR”

Teksas'tan Ben Gurion Havalimanı'na inen uçağın taşıdığı kırmızı hayvanların hahamlık tarafından onaylandığını hatırlatan Newsweek, Kubbetüs-Sahra'nın yerine inşa edilecek tapınağın mimari tasarımının da hazır olduğunu bildirdi. Newsweek'in haberinde, oğlu Gazze işgalinde asker olarak öldürülen Marina Sokol'un da Kubbetüs-Sahra'nın önünde şunları söylediği aktarıldı: “Yaptığımız savaş, Tapınak Tepesi için yapılan bir savaştır.” dönümlük kutsal alan genellikle Yahudiler ve Müslümanlar arasındaki çatışmalara sahne oluyor.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Öğretmen Gaye evinde ölü bulunduÖğretmen Gaye evinde ölü bulundu
Ebeveynlerin dikkatine!  Eğitimde “olağanüstü öğretmenler” uyarısıEbeveynlerin dikkatine! Eğitimde “olağanüstü öğretmenler” uyarısı
“İstanbul’un ilk kez tatilde bu kadar yoğun olduğunu gördük”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir