Aydın cumhurbaşkanlığı yarışını Müsavat Dervişoğlu'na kaptırdı – Son Dakika Siyaset, Türkiye Haberleri

İYİ Parti'de işler sakinleşmiyor. Tatilin ardından yeni haftada parti içinde ekibiyle yaptığı görüşmelerin ardından İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın'ın istifa edebileceği bildirildi.

Partisinin 5. olağanüstü kurultayında cumhurbaşkanı adayı olan ve ilk turda 472 delegenin oyunu alan Aydın, eski partisi İYİ Başkanı'nın ardından Akşener'e “bir an önce toplantının içeriğine ilişkin açıklama yapması” çağrısında bulundu. Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştü.

CEVAP ALINMADI

Aydın, daha sonra partisine seslendi: “Partimizin mevcut yönetiminin, İYİ Partililerin yüzünü burkan gelişmelere ilişkin Sayın Meral Akşener'i bir an önce açıklama yapmaya çağırması şarttır.” Ancak Aydın'ın çağrısına cevap verilmedi. Akşener'in Erdoğan'la görüşmesinden rahatsız olduğu bilinen Aydın'ın son dönemde partisinin hiçbir programına katılmaması da dikkat çekiyor. Aydın'ın yeni haftada parti içinde ekibiyle buluşacağı ve “İYİ Parti'den ayrılacağı” belirtiliyor. Ancak Aydın'ın partisinden olası istifasının “ekibiyle yapacağı görüşmelere bağlı” olduğunun da altı çiziliyor.

“KESİNTİLER OLUYOR”

Kendisine yakın isimler, Aydın'ın istifa etmesi durumunda “bağımsız milletvekili olarak siyasi hayatına devam edeceğini ve yeni bir parti kurmayacağını” söylüyor. Aydın'ın İYİ Parti'den olası istifasının “çok ses getireceği” savunulurken, istifayla birlikte kendisiyle birlikte hareket eden ekipte kopmalar yaşanacağının altı çiziliyor. Aydın'ın bir dönem teşkilat işlerinden sorumlu olduğuna işaret ederek, “Aydın'ın partiden istifası başka istifaları da beraberinde getirebilir. Aydın'ın istifasıyla ivme kaybeden partinin daha da yaralanacağı aşikardır.” değerlendirmeler yapılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir