SON HABERLER | İlk görüntüler geldi… Hollanda'da bir barda çok sayıda kişi rehin alındı! Bölgedeki evler boşaltıldı

Son dakika haber: Hollanda'nın doğusundaki Ede kentinde bir barda çok sayıda kişinin rehin alındığı açıklandı. Polis çevredeki 150 evin boşaltıldığını öğrendi.

“ŞU ANDA HERHANGİ BİR TERÖR İŞARETİ BULUNMAMAKTADIR”

Hollanda polisi yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ede'de 150 civarında ev boşaltılıyor. Vatandaş bunlara sahip çıkıyor. Şehir merkezindeki bir binada birden fazla kişinin dahil olduğu bir rehine durumu yaşanıyor. Nedenine dair pek çok soru olduğunu biliyoruz. Şu anda terörist bir saikin olduğuna dair bir belirti yok” dedi.

AW173441_01

Polis, bölgedeki halka olay yerinden uzak durma çağrısında bulunarak, bölgedeki tren seferlerinin aksadığını duyurdu.

SON DAKİKA: 3 REHİN SERBEST BIRAKILDI

Hollanda polisi, ülkenin doğusundaki Ede ilçesinde bir barda yaşanan rehine krizi sırasında 3 rehinenin serbest bırakıldığını duyurdu. (DHA/IHA)

AW173441_02

Ancak Hollanda'da yaşanan rehine krizi sırasında silahlı ve patlayıcı taşıyan bir kişiden bahsedildiği öğrenildi.

AW173441_03

“KOLLUK MÜZAKERELERİ MÜZAKERE ETMEYE ÇALIŞIYOR”

Öte yandan bölgedeki gelişmeleri NTV'den canlı aktaran Güldener Sonumut, şunları söyledi: “İçeride çok sayıda insan var ancak rehinelerin sayısına ilişkin bilgi verilmedi. Tedbir amaçlı bölgedeki evler boşaltıldı. Bölgede hem özel kuvvetler hem de özel harekât var. İçeride bomba olup olmadığı bilinmiyor ancak silahlı kişilerin olduğu tespit edildi. Polis şu ana kadar bu eylemin bir terör saldırısı olmadığı varsayımıyla hareket etti. bir terör eylemidir. Her şeye rağmen bölgede geniş güvenlik önlemleri alınmıştır. Kolluk kuvvetleri pazarlık yapmaya çalışıyor ama yine de tedirgin. Hemen yan tarafta market olduğu için “Şimdilik olmadı” insan hayatının kaybı. Neden rehin alındıkları konusunda resmi bir açıklama yapılmadı” dedi.

AW173441_04

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Hakan Bayrakçı, İstanbul anketi sonrası aldığı tepkileri paylaştıHakan Bayrakçı, İstanbul anketi sonrası aldığı tepkileri paylaştı
Ankara'da 'sahte pankart' krizi!  Çok sert bir açıklama...Ankara'da 'sahte pankart' krizi! Çok sert bir açıklama…
YRP'li Türk, Belediye Başkanı Bahadır'la telefonda tartıştı! "Kanun benim, gelip seni kötü yapacağım"YRP'li Türk, Belediye Başkanı Bahadır'la telefonda tartıştı! “Kanun benim, gelip seni kötü yapacağım”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir